Mały kucharz

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat. Zajęcia trwają ok.90 minut.

Po umyciu rąk i założeniu fartuszków wprowadzimy dzieci krótko na temat zasad pracy i higieny w kuchni oraz opowiemy co będziemy przygotowywać na warsztatach ( dla dzieci będą dostępne także czapki kucharskie ) .Opowiemy także króciutko jakie potrawy będziemy gotować na zajęciach, jakich przypraw użyjemy, skąd te przyprawy pochodzą , jakie techniki będziemy używać , zapoznamy się także ze sprzętem kuchennym oraz z prowadzącym warsztaty. Wykonamy 2 w miarę proste potrawy , którą potem dzieci skonsumują ( jeśli to będzie np. pizza dzieci dostaną garść informacji na temat : skąd pochodzi pizza, jakie składniki zawiera, skąd wzięła się nazwa najpopularniejszej pizzy Margarita, co to są Włochy itd.).

Dzieci będą mogły spróbować potraw, które same przygotują albo zabiorą je w swoich lunch boxach do domu celem spróbowania przez rodziców. Zajęcia będą rozwijać umiejętność słuchania i rozumienia , umiejętności poznawcze oraz umiejętności manualne dziecka. Warsztaty kształtują umiejętności rozpoznawania i w miarę możliwości nazywania warzyw, owoców i innych artykułów spożywczych na podstawie wyglądu, zapachu, smaku i dotyku. Dozwolone jest to co w domu niechętnie jest widziane : rozsypanie mąki bądź rozlanie wody-:)

Po zajęciach rodzice otrzymują przepisy mailem i mogą je odtworzyć samodzielnie w swojej kuchni.

Duży kucharz

Zajęcia dla dzieci w wieku 8-14 lat. Zajęcia trwają ok.110 minut.

W tej grupie będziemy już zaczynali pracować z prostymi przepisami. Przygotujemy 2 potrawy , objaśnimy składniki tych potraw , zapoznamy się z przyprawami ( np. jeśli będziemy robić curry z kurczaka to pokażemy co to jest papryczka chili czy imbir oraz opowiemy skąd te warzywa pochodzą ). Parokrotnie w ciągu roku będziemy przygotowywać warsztaty tematyczne , np włoskie, amerykańskie, meksykańskie,francuskie, arabskie oraz inne, które zaczną się od prezentacji multimedialnej na temat danego kraju a następnie poprzez przepisy i potrawy dzieci zapoznają się z kuchnią tegoż kraju.

Dzieci w tej grupie poprzez zabawę oraz wspólne przygotowanie potraw nauczą się organizacji, oraz współpracy w grupie. Na koniec zajęć wspólnie posprzątamy nasze miejsce pracy – dzieci uczą się tu porządku oraz rozwijają umiejętność trzymania czystości na swoim stanowisku.

Warsztaty „ specjalne” dla Dużych Kucharzy to : Wielkanoc, Dzień Dziecka, Haloween oraz Mikołajki.

Urodziny

Każde dziecko z niecierpliwością czeka na urodziny i marzy o tym, aby ten dzień był niezwykły. Jeśli pragniecie Państwo, aby Wasze dziecko przeżyło urodziny swoich marzeń zapraszamy serdecznie do naszego studia, w którym zorganizujemy dla Was niezapomniane urodziny kulinarne.

Nasza przestrzeń 90 metrowego, klimatyzowanego studia stoi do Waszej dyspozycji. Podczas 2 godzinnych urodzin zapewniamy fachową, doświadczoną opiekę, super zabawę oraz naukę. Pracujemy na bezpiecznym sprzęcie, a zadowolenie solenizantki lub solenizanta jest dla nas priorytetem.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty urodzinowej -> klikając w + przy każdym pytaniu dowiecie się więcej. Serdecznie zapraszamy!

Jaki jest scenariusz warsztatów urodzinowych?

– 2 potrawy robione od podstaw : wytrawna oraz słodka
– menu wybieracie sami spośród listy propozycji, które wysyłamy mailowo .
– uczymy jak przygotować potrawę, jakie składniki wybrać, gotujemy, sprzątamy, podajemy do stołu, i wspólnie jemy. W trakcie oczekiwania na potrawę jeśli będzie jeszcze czas wykonamy prace ręczne np.kartkę ozdobną dla mamy ( z użyciem stempelków czy ozdobnych dziurkaczy ).
– na końcu jest tort i Sto lat !

W cenie warsztatów nie ma tortu, tort można donieść swój , w cenie jest pokrojenie i podanie .

Zastrzegamy sobie jednak, iż tort musi pochodzić ze sprawdzonego źródła, czyli najlepiej z certyfikowanej cukierni i nie może pochodzić z tzw.domowych wyrobów.

Ile kosztuje przyjęcie urodzinowe?

85 zł brutto ( w tym VAT 23% ) od każdego dziecka. Solenizant liczy się także jako osoba uczestnicząca.

Jak zarezerwować warsztaty urodzinowe?

– telefonicznie lub mailowo ustalić, czy jest wolny termin
– wpłacić zadatek w wysokości 100 zł na konto Let’s Cook ( konto w zakłace kontakt na naszej stronie www.letscook.com.pl ), reszta zapłaty po warsztatach.
– wysłać do nas maila info@letscook.com.pl z imieniem i wiekiem kucharza oraz telefonem kontaktowym do rodziców – my zajmiemy się resztą.

Jaka jest maksymalna liczba dzieci na urodzinach?

W naszym studio możemy pomieścić od 10 do 22 dzieci. Minimalna ilość dzieci, przy której organizujemy urodziny to 10 dzieci.

Czy w cenie są składniki I napoje?

Tak. Wszystkie produkty spożywcze do przygotowania potraw są wliczone w cenę.   Jako dodatek na stole znajdą się : paluszki , zdrowe chipsy, woda , ciastka  , sok wieloowocowy . Ponadto w cenie zawarte są dekoracje, fartuchy ,balony, pojemniki na wynos , zaproszenia wysyłane mailem, wszystkie akcesoria do prac ręcznych: mazaki, stempelki,dodatki, naklejki itd

Czy dzieci dostają fartuszki na czas warsztatów?

Tak.

Czy można robić zdjęcia?

Oczywiście – na początku i na końcu urodzin. Staramy się w miarę możliwości robić zdjęcia , które potem umieszczamy na naszym fan pagu Let’s cook
( usługa nieodpłatna ).

W jakie dni można urządzić warsztaty urodzinowe?

– w tygodniu po południu – wg terminów wolnych w kalendarzu, W sobotę tylko po specjalnym uzgodnieniu

Ile czasu trwają warsztaty urodzinowe?

2 godziny

Gdzie odbywają się warsztaty urodzinowe?

– W studio kulinarnym Let’s cook w Gorzowie Wlkp, ul. Niepodległości 26 H/19-20.

W kuchni jest wygodnie, mamy pod ręką nasze ulubione kuchenne pomoce, piekarniki oraz stół roboczy itp.

Jaki jest minimalny wiek na urodziny w lets cook ?

5 lat.

Czy mogę zapłacić kartą lub przelewem?

Nie. Pozostała do zapłacenia kwota płacona jest gotówką po warsztatach urodzinowych.

Czy rodzice zostają na urodzinach?

Nasze studio jest kameralne, więc generalnie rodzice nie uczestniczą w urodzinach i mają wtedy wolny czas . Mamy jednak kilka miejsc siedzących ( tzw. małą poczekalnię ) gdzie może parę osób przyjść na koniec urodzin,usiąść i poczekać ( wraz z kawą ,herbatą czy gazetą – napoje dodatkowo płatne)

Czy rodzice mogą spróbować tego, co ugotowały dzieci?

Jeżeli coś zostanie, to oczywiście!