Newsletter

Zapisz się do naszej listy mailingowej

DLA DZIECI

 

Mały kucharz – zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat. Zajęcia trwają ok.70-80 minut.

Po krótkim wprowadzeniu na temat zasad pracy i higieny w kuchni dzieci założą fartuszki ( dla dzieci będą dostępne także czapki kucharskie ) .Opowiemy krótko  jaką potrawę będziemy gotować na zajęciach, jakich przypraw użyjemy, skąd te przyprawy pochodzą , jakie techniki będziemy używać , zapoznamy się krótko ze sprzętem kuchennym. Wykonamy jedną potrawę albo 2 potrawy , którą potem dzieci skonsumują ( jeśli to będzie np. pizza dzieci dostaną garść informacji na temat : skąd pochodzi pizza, jakie składniki zawiera, skąd wzięła się nazwa najpopularniejszej pizzy Margarita, co to są Włochy itd.). Podczas warsztatów jeśli będziemy oczekiwać na daną potrawę dzieci przygotują także jakąś małą pracę techniczną , którą zabiorą ze sobą do domu .

 Zajęcia będą rozwijać umiejętność słuchania i rozumienia , umiejętności poznawcze oraz umiejętności manualne dziecka. Warsztaty kształtują umiejętności rozpoznawania i w miarę możliwości nazywania warzyw, owoców i innych artykułów spożywczych na podstawie wyglądu, zapachu, smaku i dotyku. Dozwolone jest to co w domu niechętnie jest widziane : rozsypanie mąki bądź rozlanie wody-:)

 

Duży kucharz – zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat. Zajęcia trwają ok.90 minut.

W tej grupie będziemy już zaczynali pracować z prostym przepisem. Najczęsciej robione będą 2 potrawy , objaśnimy składniki tych potraw , zapoznamy się z przyprawami ( np. jeśli będziemy robić curry z kurczaka to pokażemy co to jest papryczka chili czy imbir oraz opowiemy skąd te warzywa pochodzą ). Parokrotnie w ciągu roku będziemy przygotowywać warsztaty tematyczne , np włoskie, amerykańskie bądź meksykańskie, które zaczną się od prezentacji multimedialnej na temat danego kraju a następnie poprzez przepisy i potrawy dzieci zapoznają się z kuchnią danego kraju. Dzieci w tej grupie poprzez zabawę oraz wspólne przygotowanie potraw nauczą się organizacji oraz współpracy w grupie. Na koniec zajęć wspólnie posprzątamy nasze miejsce pracy – dzieci rozwijają tu  umiejętność zachowania porządku w miejscu swojej pracy .

Nastoletni kucharz – zajęcia dla dzieci w wieku 12-18 lat. Zajęcia trwają ok.120 min

Zajęcia da młodych ludzi , których celem jest otwarcie się na świat potraw i nowych smaków pochodzących z różnych stron świata.Pracujemy tak jak z dorosłymi już przy wyspie z samodzielnymi stanowiskami roboczymi.  Podczas 2 godzinnych zajęć młodzież ugotuje 5-6 potraw, porozmawiamy o różnych krajach, zwyczajach i obyczajach panujących w krajach, z których pochodzą potrawy. Oprócz kuchni polskiej przewidywane są zajęcia z kuchni włoskiej, tajskiej, francuskiej czy amerykańskiej.

Celem zajęć jest samodzielne wykonywanie przeróżnych potraw wg przygotowanych przepisów. Zajęcia uczą integracji, wzbogacają wiedzę na temat kuchni świata, zachęcają do podejmowania aktywności pozaszkolnych oraz przygotowują do samodzielnego życia poza domem .

ZASADY REZERWACJI WARSZTATÓW DZIECIĘCYCH !!!


Po wysłaniu do nas maila ze wstępną rezerwacją , miejsce na warsztatach będzie zarezerwowane 3 dni. W tym terminie należy uiścić opłatę za warsztaty na konto Let's cook wraz z imieniem i nazwiskiem uczestnika, datą i nazwą warsztatów. Po wpłynięciu opłaty otrzymacie Państwo maila zwrotnego z potwierdzeniem miejsca na warsztatach.

Proszę pamiętać iż liczba miejsc jest ograniczona na każde warsztaty więc obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy regulamin załączamy poniżej w linku :http://letscook.com.pl/regulamin

Od 1.01.2018 zostały wprowadzone karnety ( do odbioru w studio !) , uzbierane 10 pieczątek za warsztaty standardowe Duży/Mały Kucharz uprawnia do 11 warsztatu gratis ! nie dotyczy to warsztatów " specjalnych " typu Haloween, Dzień Dziecka czy Mikołajki .

Urodziny

JAKI JEST SCENARIUSZ WARSZTATÓW URODZINOWYCH?
- 2 potrawy robione od podstaw : wytrawna oraz słodka
- menu wybieracie sami spośród listy propozycji, które wysyłamy mailowo .
- uczymy jak przygotować potrawę, jakie składniki wybrać, gotujemy, sprzątamy, podajemy do stołu, i wspólnie jemy. W trakcie oczekiwania na potrawę jeśli będzie jeszcze czas wykonamy prace ręczne np.kartkę ozdobną dla mamy ( z użyciem stempelków czy ozdobnych dziurkaczy ).
- na końcu jest tort i Sto lat !

W cenie warsztatów nie ma tortu, tort można donieść swój , w cenie jest pokrojenie i podanie . 

Zastrzegamy sobie jednak, iż tort musi pochodzić ze sprawdzonego źródła, czyli najlepiej z certyfikowanej cukierni i nie może pochodzić z tzw.domowych wyrobów.


W JAKIE DNI MOŻNA URZĄDZIĆ WARSZTATY URODZINOWE?
- w tygodniu po południu - wg terminów wolnych w kalendarzu, W sobotę tylko po specjalnym uzgodnieniu

ILE KOSZTUJE PRZYJĘCIE URODZINOWE?
60 zł brutto ( w tym VAT 23% ) od każdego dziecka

ILE CZASU TRWAJĄ WARSZTATY URODZINOWE?
2 godziny 


JAK ZAREZERWOWAĆ WARSZTATY URODZINOWE?
- telefonicznie lub mailowo ustalić, czy jest wolny termin
- wpłacić zadatek w wysokości 100 zł na konto Let’s Cook ( konto w zakłace kontakt na naszej stronie www.letscook.com.pl ), reszta zapłaty po warsztatach.
- wysłać do nas maila info@letscook.com.pl z imieniem i wiekiem kucharza oraz telefonem kontaktowym do rodziców – my zajmiemy się resztą.

GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ WARSZTATY URODZINOWE?
- W studio kulinarnym Let’s cook w Gorzowie Wlkp, ul. Niepodległości 26 H/19-20 . Studio ma 90m2 oraz posiada miejsca dla 18 dzieci.

W kuchni jest wygodnie, mamy pod ręką nasze ulubione kuchenne pomoce, piekarniki oraz stół roboczy itp.

JAKA JEST MAKSYMALNA LICZBA DZIECI NA URODZINACH?
W naszym studio możemy pomieścić do 18 osób ( dzieci ). Minimalna ilość dzieci, przy której organizujemy urodziny to 10 dzieci.


JAKI JEST MINIMALNY WIEK NA URODZINY W LETS COOK ?
5 lat.

CZY W CENIE SĄ SKŁADNIKI I NAPOJE?
Tak. Wszystkie produkty spożywcze do przygotowania potraw są wliczone w cenę.   Jako dodatek na stole znajdą się : paluszki , zdrowe chipsy, woda , ciastka  , sok wieloowocowy . Ponadto w cenie zawarte są dekoracje, fartuchy ,balony, pojemniki na wynos , zaproszenia wysyłane mailem, wszystkie akcesoria do prac ręcznych: mazaki, stempelki,dodatki, naklejki itd


CZY MOGĘ ZAPŁACIĆ KARTĄ LUB PRZELEWEM ?
Nie. Pozostała do zapłacenia kwota płacona jest gotówką po warsztatach urodzinowych.

CZY DZIECI DOSTAJĄ FARTUSZKI NA CZAS WARSZTATÓW?
Tak.

CZY RODZICE ZOSTAJĄ NA URODZINACH?
Nasze studio jest kameralne, więc generalnie rodzice nie uczestniczą w urodzinach i mają wtedy wolny czas . Mamy jednak kilka miejsc siedzących ( tzw. małą poczekalnię ) gdzie może parę osób przyjść na koniec urodzin,usiąść i poczekać ( wraz z kawą ,herbatą czy gazetą - napoje dodatkowo płatne )

CZY MOŻNA ROBIĆ ZDJĘCIA ?

Oczywiście - na początku i na końcu urodzin. Staramy się w miarę możliwości robić zdjęcia , które potem umieszczamy na naszym fan pagu Let's cook
( usługa nieodpłatna ).


CZY RODZICE MOGĄ SPRÓBOWAĆ TEGO, CO UGOTOWAŁY DZIECI?
Jeżeli coś zostanie, to oczywiście! 

 

 

 

 

 
 
Partnerzy
  •